top of page

Майстер-клас для батьків

В стінах Днз "Чебурашка" відбувся майстер-клас для батьків на одну з сучасних тем, а саме традиції та історію рідного краю. Насамперед йшлося про Петриківський розпис.

А як нам відомо Петрикі́вський ро́зпис, або «петрикі́вка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття. Цей розпис можна назвати національним брендом української культури і мистецтва.

Це особлива сторінка фольклорного пластично-просторового мистецтва — селянський хатній стінопис українців та оздоблення архітектури різьбленням і ліпниною (хоча останні не набули поширення).

Прикрашали мальованим розписом побілені вапном стіни над вікнами й дверми та піч у багатьох регіонах України: на Київщині, на Півдні України, на Поділлі, на Полтавщині і, звісно, на Дніпропетровщині.

Ось такі матеріали.

Гуцули замість розпису щедро прикрашали свої небілені хати вишуканими різьбленими візерунками, а в небілених хатах Лемківщини українці заміняли стінопис використанням у якості прикрас інтер'єру великих тарелей, розписаних синьо-червоними пишними рослинними візерунками по білому тлу, та народних картин.

Батько допомагає сину.

Тільки сумлінна праця дасть найкращі результати.

Це цікаво не тільки малечі, а й батькам.

Ось такі гарні дощечки вийшли в нас.

bottom of page